Головна Royal Canin Новини 50-річчя Royal Canin

Новини

Print

50-річчя Royal Canin: пишаємося минулим, надихаємося майбутнім

50 років тому було засновано бренд Royal Canin. Коли засновник компанії Жан Катарі, сільський ветеринарний лікар із південної Франції, вперше почав готувати спеціальні суміші для хворих тварин, він навряд чи міг уявити, що його експерименти докорінно змінять підхід людей до харчування домашніх улюбленців. Шлях від перших спроб Катарі зрозуміти потреби в харчуванні тварин до сотень спеціалізованих раціонів, доступних сьогодні, – це також історія успіху Royal Canin, компанії, яка ставить котів та собак на перше місце в усьому, що робить. 

Скромний початок великої історії  

Жан Катарі відкрив ветеринарну практику в середині 1960-х і був вражений тим, наскільки часто йому траплялися випадки важких форм екзем серед собак. Звісно, він призначав лікування, яке тимчасово вирішувало проблему, але часто екзема поверталась, як тільки собаці переставали давати ліки. Катарі почав досліджувати, чи були пов'язані симптоми екземи з харчуванням, яке тоді зазвичай складалося з обрізків та недоїдків. 

Після декількох місяців експериментів з розробкою та висушуванням кормів у своєму гаражі, він розробив апетитний раціон, який повністю змінив життя собак з екземою, повернувши їм здоров’я. Зрозумівши, що харчування може зіграти життєво важливу роль, він почав розширювати свої «гаражні» експерименти. У 1968 році Катарі зареєстрував бренд Royal Canin і почав продавати перший продукт компанії: «Soupe Jaune» («Жовтий суп»), повнораціонний корм для собак.

600pict_

Особливі рецепти, створені спеціально для домашніх тварин  

Сьогодні Royal Canin випускає 31 вид унікальних раціонів, призначених для окремих порід; продукти із підвищеним вмістом протеїнів для службових собак; дієтичні раціони, створені для тварин різного віку та розміру, а також спеціалізовані корми для тварин з алергією та іншими захворюваннями.

Спеціалізовані раціони Royal Canin змінюють життя тварин по всьому світу – наприклад, саме це сталося і з 13-річним англійським гончаком на ім’я Нудл, що живе в Мельбурні, Австралія. «Кілька років тому Нудл дуже захворів, його вага впала з 15 до 8 кг», – розказує власник Бен Таллі. Після численних аналізів виявилось, що Нудл мав запальне захворювання кишечника, і Таллі рекомендували перевести собаку на сухий корм Royal Canin на основі гідролізованих білків. Білки в раціонах Hypoallergenic та Anallergenic подрібнюються до таких малих розмірів, що імунна система  їх «не виявляє» та не реагує на них. Протягом шести місяців після введення нової дієти маса тіла Нудл виросла до 12 кг, до нього повернулася жвавість та енергія. «Це буквально врятувало йому життя», – говорить Таллі. 

600pict_2

У дога й пуделя різні харчові потреби

Проте переваги від спеціалізованого корму отримують не лише ті тварини, що хворіють. Великим та малим породам собак потрібне геть різне харчування! Коли гігантський шнауцер проковтне свій обід, їжа має пройти величезну довжину кишечника, і процес травлення триватиме близько 40 годин. Натомість мініатюрний пудель перетравить їжу лише за 9 годин. Тож у собак великих порід їжа має більше шансів забродити і подразнити кишечник, а у малих – може «проскочити» його надто швидко й залишитись недоперетравленою, що призведе до запорів. Спеціалісти Royal Canin провели дослідження і виявили, що великим породам собак, як правило, найкраще підходить харчування з великою кількістю неферментованої клітковини (міститься в злаках), в той час як невеликі породи отримують користь від кормів, багатих ферментованою клітковиною, такою як буряковий жом.

600pict_3

Зайва вага – розповсюджена проблема

Для багатьох тварин сьогодні проблемою є не худорлявість, а надмірна вага. «Домашніх улюбленців часто перегодовують, а самі вони занадто мало рухаються, що призводить до збільшення ваги. Крім того, часто власники люблять давати їм всілякі ласощі», – коментує Пем Хоррисберг, ветеринарний лікар з міста Пітермаріцбург, що у Південній Африці. Однак, спеціалізований раціон може зіграти ключову роль у корегуванні зайвої ваги. «Корм Royal Canin Satiety містить менше жирів та вуглеводів і більше білків, що допомагає зменшити втрату м’язової маси, в той час як адаптований вміст харчових волокон у його формулі допомагає котам довше відчувати ситість, а значить і власникам буде легше не підгодовувати тварину і втримати її на дієті», – пояснює Хоррисберг.  

Блискуче майбутнє

З найперших днів компанія Royal Canin постійно зростала: зараз вона налічує близько 7000 співробітників і має представництва по всьому світу. Але протягом усіх років Royal Canin залишалася вірною головному принципу свого засновника Жана Катарі – правильне харчування є найпершими «ліками». «У майбутньому ми хочемо максимально використовувати інформаційні технології для поширення наших наукових знань», – говорить Лоїк Муто, президент Royal Canin. «Ми хотіли би більш досконало обслуговувати фахівців – ветеринарних лікарів та заводчиків – можливо, розробляти діагностичні інструменти, які дозволяли би їм контролювати ефективність раціонів», – говорить Муто. Він впевнений, що Жан Катарі, який помер у 2012 році у віці 85 років, схвалив би такий напрям розвитку. «Я думаю, він був би щиро вражений тим, як наші знання можна миттєво поширювати по всьому світу, але водночас і дуже пишався би, що ми зберегли його первинну ідею», – говорить президент. Адже для Royal Canin собаки і коти завжди були й залишатимуться на першому місці. 

600pict_4
  • facebook
  • youtube