Головна Ваш собака Цуценя Харчування у період росту і розвитку

Цуценя

Print
Харчування у період росту і розвитку

Від віку вашого цуценяти залежать його потреби в харчуванні. І в міру розвитку цуценяти ці потреби змінюються. Royal Canin пропонує рішення у харчуванні, призначені спеціально для легкого переходу цуценят від молока матері до твердого корму. Компанія Royal Canin розробилараціони, призначені для здорового росту і розвитку цуценяти, підтримання форми дорослих собак і здоров'я зрілих.

У кожного собаки свій темп росту

Цуценята порід дуже малих, малих, середніх, крупних або дуже крупних розмірів відрізняються різним темпом росту. Ріст, вирішальний етап в житті собаки. Він визначає одночасно характер майбутнього дорослого собаки, а також його морфологію і гармонійність будови тіла.

Добове збільшення ваги та росту цуценяти різниться в залежності від породи. Цуценя порід малих розмірів народжується «краще сформованим», ніж цуценя породи середніх розмірів, не говорячи вже про цуценя породи крупних розмірів, які мають відносно низьку вагу при народженні і відрізняються швидким і стійким ростом. Відмінності між породами собак можна спостерігати відразу при народженні. Наприклад, сука карликового пуделя приносить від 1 до 3 цуценят вагою від 150 до 200 грамів кожен. Сука ньюфаундленда приносить від 8 до 10 цуценят, вага у період росту яких коливається від 600 до 700 грамів. Навіть якщо дорослий собака дуже крупних розмірів важить в 25 разів більше, ніж собака малих розмірів, співвідношення його ваги до ваги при народженні лежить в межах тільки від 1 до 6. Тому діапазон, що охоплюється проміжком часу від періоду росту до досягнення будови тіла і ваги дорослого собаки, істотно різниться у різних порід. Цуценя породи малих розмірів досягає половини ваги дорослого собаки у віці приблизно 3 місяців, а цуценя породи крупних розмірів лише у віці приблизно 5-6 місяців. Карликовий пудель досягає ваги дорослого собаки у віці приблизно 8 місяців; до цього моменту його вага, у порівнянні з вагою при народженні, збільшується в 20 разів. Ньюфаундленд все ще продовжує рости до віку від 18 до 20 місяців, доки його вага при народженні не збільшиться приблизно в 100 разів!

Дуже важливо пам'ятати про ці відмінності в швидкості росту та біологічній поведінці під час етапу росту. Вони пояснюють особливу необхідність у використанні спеціально підібраного корму для забезпечення гармонійного росту здорового харчування, яке відповідає не тільки віку цуценяти, але також його розмірам і породі.

Правильний вибір раціону для цуценяти

Етап росту у собаки є самим важким фізіологічним періодом його життя, так як це швидкий і інтенсивний процес. Саме протягом цього періоду визначається морфологія дорослого собаки, будова його тіла, і корм відіграє в цьому ключову роль.

Корм у період росту визначає майбутнє здоров'я собаки. Точно підібраний для задоволення харчових потреб цуценяти в період росту корм захистить його протягом цього критичного етапу життя. Зазвичай, раціон цуценяти повинен враховувати, без надмірностей або обмежень, особливості різних видів, порід та розмірів собак, а також здатність травної системи цуценяти.

Спеціалізовані раціони в залежності від розмірів

Розміри породи є основним елементом для вибору харчування. Тримісячне цуценя фокстер'єру важить від 2 до 3 кг, тоді як вага цуценяти породи дуже крупних розмірів може сягати 20 кілограмів, так що відмінність в розмірах цілком очевидна, особливо відмінність в розмірах щелеп. Навіть якщо сухий корм для періоду росту цілком підходить обом цуценятам за своїм складом, крокети середнього розміру будуть представляти труднощі для захоплення у першого та викличуть непотрібні втрати корму у другого. Тому розумно спеціально вибирати крокети з розмірами і текстурою, які відповідають особливостям щелеп і зубного апарату цуценят порід малих, середніх, крупних або дуже крупних розмірів.

Крім того, у цуценят різних розмірів чутливість також відрізняється. Наприклад, якщо надмірне харчування прискорює ріст цуценяти породи крупних розмірів і сприяє у майбутньому ризику розвитку у нього кістково-суглобових захворювань, у собаки розмірів малих порід воно може сприяти надмірній вазі у дорослому стані. Калорійність, точно розрахована відповідно до розмірів і потреб цуценяти, а також збалансоване харчування дозволяють попередити ризик надмірної ваги.

Вміст кальцію та фосфору

Для профілактики серйозних кісткових проблем потрібно суворо контролювати вміст кальцію та фосфору. Нестача кальцію - типова проблема цуценяти, яке харчується тільки м'ясом або домашньою їжею без додавання мінеральних солей. При надлишку вітаміну D цей дефіцит слугує причиною порушень росту, що найчастіше зустрічаються, які є результатом незбалансованого харчування.

Однак надлишок кальцію в добовому раціоні в рівній мірі небезпечний для цуценяти: кальцій не можна додавати у корм, призначений для періоду росту.

Корми лінійки Junior використовуються протягом періоду росту, тривалість якого є різною у різноманітних порід: від 8 до 10 місяців у собак порід малих розмірів, 12 місяців у порід середніх розмірів, від 15 до 18 місяців у порід крупних розмірів і від 18 до 24 місяців у порід дуже крупних розмірів. Для попередження надлишку або нестачі поживних речовин протягом всього періоду росту тварини їх дозування в кормі повинно відрізнятися для різних порід.

Високоякісні поживні речовини для всіх порід

Енергетичні потреби у цуценяти будь-якої породи значно вище, ніж у дорослого собаки. Енергія потрібна йому не тільки для підтримання фізичної форми, але також для формування нових тканин, яке забезпечує його ріст. Його потреби в білках, мінеральних солях, вітамінах і мікроелементах вище, ніж у дорослого собаки. Саме тому корм для періоду росту цуценяти Junior має більш високий вміст білків, які повинні бути особливо високоякісними. Оптимальна засвоюваність, яка враховує обмежені можливості травної системи цуценяти, забезпечується комбінацією високоякісних протеїнів як тваринного, так і рослинного походження, а також поживних речовин, які сприяють балансу кишкової мікрофлори.

«Імунний провал»

Імунний захист організму цуценяти залежить від антитіл, які йому передаються матір'ю, в основному в складі молозива, в період від 36 до 48 годин після народження. В період від 4 до 12 тижнів кількість антитіл, що отримуються цуценям від матері, падає нижче захисної межі. В цей критичний період, який часто називають «імунний провал», інфекції особливо небезпечні для цуценяти. Вакцини стають найбільш ефективними тільки після 12 тижнів. В цей час на цуценя також діє значна кількість факторів стресу, які піддають випробуванням його систему імунного захисту. Від розплідника до сім'ї, в якій воно буде жити, оточення навколо цуценяти змінюється: прибуття в незнайоме місце примушує цуценя самостійно захищатися від небезпечних мікроорганізмів, хоча воно ще залишається дуже схильним до мікробних та вірусних інфекцій. Завдяки особливим поживним речовинам (таурин, лютеїн, вітаміни Е і С) у поєднанні з манановими олігосахаридами раціони Junior сприяють підтриманню механізмів природного захисту цуценяти.

  • facebook
  • youtube