Кожній собаці його власний корм

Print
Годування собаки

Кожній собаці його власний корм

На відміну від людини, яка їсть все і фізіологія якої розрахована на таку різноманітну їжу, як м'ясо, овочі та фрукти, каші, солодке, мікрофлора кишечника собаки набагато чутливіша. По цій, а також по багатьом іншим причинам, вважати, що собака може харчуватися як людина, є серйозною помилкою.

Харчові потреби собаки дуже відрізняються від потреб людини, тому неправильно годувати його «зі столу». Добовий раціон собаки повинен бути збалансованим та містити всі поживні речовини, необхідні для підтримання фізичної форми собаки з урахуванням його особливостей: породи, розміру, віку та активності. Цей баланс, який прагнуть якомога точніше задовольнити специфічні та унікальні потреби кожної собаки, є основною задачею здорового харчування.

Корм собаки повинен задовольняти без нестачі та без надлишку всі його потреби, для того щоб він залишався у граній фізичній формі та був повний енергії протягом всього його життя. Тому компанія Royal Canin створила широку лінійку кормів для задоволення харчових потреб відповідно до розмірів, віку, фізіологічного стану та активності різних собак.

Відповідно до розмірів собаки

size-based-nutrition_articleActu

Діапазон різниці у вазі та розмірах між різними породами собак - один із самих широких діапазонів у тваринному світі. Він простягається від чіахуахуа вагою в 1 кг до сенбернара, який важить, інколи, більше 70 кг, тобто у співвідношенні 1 до 70. Цей діапазон визначається морфологічними, психологічними, метаболічними та поведінковими відмінностями, які значно впливають на здоров'я та харчування собак. Наприклад, що вище вага дорослого собаки, то нижче його енергетичні потреби на кілограм ваги. Отже, собака породи дрібних розмірів повинна отримувати більш калорійний (більш жирний) корм, ніж собака породи середніх розмірів. У собак порід крупних розмірів підвищення енергетичної щільності корму дозволяє зменшити об'єм їжі і тим самим компенсувати більш обмежені можливості їх травної системи. Підвищення калорійності передбачає також збільшення вмісту білків, мінеральних солей, вітамінів і т.ін. Що стосується форми і текстури крокетів, вони повинні відповідати розмірам, формі та силі щелеп, щоб сприяти правильності захоплення без втрат корму та заохочувати розгризання.

Відповідно до породи собаки

13962

Кожна порода є єдиною у своєму роду, вона відрізняється від інших розміром, типом шерсті, особливостями харчової поведінки, чутливістю травної системи та суглобів, енергетичними потребами та ін.

Компанія Royal Canin працює у тісній співпраці із заводчиками собак, ветеринарними лікарями, дослідниками і спеціалістами з харчування тварин з метою постійного розширення знань про породи собак. Розробки кормів йдуть поруч з науковими досягненнями. Вони підтримуються багатолітньою історією новаторських розробок, ціль яких - постійно підвищувати точність відповідності кормів харчовим потребам конкретних порід. В лінійці Breed Health Nutrition з кожним роком з'являються новинки, розроблені для певних порід, особливості яких необхідно і можливо врахувати в їх раціоні.

Виконані за останні роки дослідження щодо різних порід і їх характеристик дозволили точніше регулювати вміст поживних речовин. Так корми для англійського бульдога враховують специфіку його щелеп. Крокета у цьому кормі створена таким чином, що у собаки не виникає дискомфорту при її «захопленні» і поїданні. У кормі для німецької вівчарки враховувались особливості чутливого травлення цієї породи та робився акцент на компонентах, необхідних для підтримання здоров'я суглобів.

В залежності від активності собаки

 

4large_large

У службового, мисливського або собаки-рятівника, харчові потреби відрізняються від собак, які проживають в міських умовах. Собакам, які використовуються для певної роботи, потрібен раціон, що зможе повною мірою забезпечити їх всіма необхідними поживними речовинами для підтримання гарної фізичної форми при тривалих навантаженнях.

Наприклад, суці, яка чекає цуценят, потрібна більша кількість калорій та мінеральних солей, починаючи з 6-го тижня вагітності. Потім лактація знову викликає значний ріст її харчових потреб, так як вона повинна забезпечити велику кількість висококалорійного молока своїм цуценятам. Сука вагою 25 кг, яка народила 6 цуценят, має максимальну молоковіддачу 2 літри на добу, коли її цуценята досягають приблизно тритижневого віку. Для задоволення цих потреб їй потрібен спеціальний раціон, який буде підтримувати рівень всіх необхідних елементів для неї та цуценят в період росту.

В залежності від способу життя собаки

papillon_large

Деякі собаки, особливо породи дрібних розмірів, ведуть виключно міський та, головним чином, «кімнатний» спосіб життя. У таких собак необхідно особливо пильнувати за надмірною вагою. Вони мають обмежені можливості витрачати енергію. Дуже близькі відносини з хазяїном часто призводять до того, що собаку «пестують», віддаючи йому ласий шматочок зі столу. Що порушує збалансованість харчування та призводить до надмірної ваги та інших захворювань. Тільки дотримання збалансованого раціону та добової норми годування допоможуть собаці зберегти здоров'я та гарну фізичну форму. 

Відповідно до віку собаки

sb_large

Перш ніж вважатися літнім, собака досягає віку зрілості, коли ознаки старіння ще не так помітні. Під час цього періоду зрілості йому можна давати корм, який буде підтримувати його форму.

Після досягнення 75-80% своєї тривалості життя собака може дійсно вважатися літним. Корми з асортименту Size Health Nutrition можуть відігравати профілактичну роль для багатьох хронічних захворювань, які супроводжують старіння, або обмежити виявлення симптомів хвороби. Вітаміни Е і С, таурин, лютеїн і бета-каротини підтримують механізми природного захисту зрілого та літного собаки, якщо вони містяться в кормі у потрібних кількостях. Основні жирні кислоти у риб'ячому жирі (омега 3) і у лікарському огірочнику (омега 6) сприяють підтриманню здоров'я шкіри та шерсті.

Літні собаки не утворюють однорідну групу. Раціон літного собаки у гарній фізичній формі повинен відрізнятися від раціону собаки, у якого є специфічні потреби. Необхідно регулярно водити собаку на огляди до ветеринарного лікаря, задача якого якомога раніше виявити можливі фізіологічні розлади нирків, серця та ін.