Головна Ваш собака Собака Міфи і реальність про годування собак

Собака

Print
Міфи і реальність про годування собак

Часто власники собак запитують «А чи правильно я годую свого улюбленця?» У нашій добірці найпоширеніші міфи і факти про годування собак.

1

МІФ 1: «Я буду давати своєму улюбленцю ласощі: вони приносять йому задоволення»

Ласощі приносять задоволення Вам. Собаки сприймають смак не так, як люди. Всупереч поширеній помилці, їх чутливість до солодкого смаку не буває вродженою. Крім того, солодощі і залишки з нашого столу не роблять раціон тварини збалансованим. Якщо тварина отримує їх часто, це може призвести до розладів травлення, до появи надмірної ваги або, що ще гірше, до розвитку діабету.

2

МІФ 2: «Це хороший корм, там багато м'яса так написано на етикетці»

Вибираючи в магазині корм для свого собаки, Ви зазвичай вивчаєте інформацію на упаковці - правильно робите: вона дійсно говорить про корм багато що, особливо якщо знати, в чому справжній сенс деяких позначень. Законодавство наказує виробнику кормів вказувати інгредієнти в порядку зменшення їх масової частки в продукті до теплової обробки. Таким чином, деякі субстанції з високим вмістом води можуть виявитися на чолі списку, створюючи оманливе враження про те, що вони дійсно є основними складовими корму. Після теплової обробки вода, якої в м'ясі 70-75%, випаровується, і залишається всього лише 4-5% білків.

3

МІФ 3: «Якщо собака весь час просить їсти, значить вона голодна»

Собака може «клянчити» їжу з різних причин.
Наприклад:
- Погана звичка, вихована у собаки власником, який, даючи їй ласощі та залишки зі столу між годуваннями привчив її до «випрошування» їжі;
- У собаки є в будинку «конкуренти» (наприклад, інша собака), і вона боїться, що їй не вистачить їжі;
- Нудьга, недолік активності;
- Перегодовування;
- Гормональні або травні розлади.
Навіть якщо Вам здається, що порція, рекомендована виробником, дуже мала, не слід її збільшувати. В кормах промислового виробництва поживні речовини присутні в дуже високій концентрації, а їх кількості та пропорції прекрасно збалансовані і повністю відповідають потребам тварин.

4

МІФ 4: «Дрібним собакам потрібно стільки ж калорій, скільки великим»

Кожній дорослій собаці для підтримки нормальної ваги необхідно споживати певну кількість калорій в день. У собаки з середнім рівнем активності потреба в калоріях буде нижче, ніж у собаки з високими фізичними навантаженнями, нижче, ніж у зростаючого цуценя і нижче ніж у вагітної або годуючої суки. Дрібним собакам потрібно в 2 рази більше калорій на кілограм ваги тіла, ніж великим. Це пов'язано в першу чергу з тим, що дрібні собаки зазвичай дуже активні і сплять менше, ніж великі собаки з середнім рівнем активності. Потреба в енергії може істотно варіювати в залежності від активності та фізіологічного стану тварини. Для збереження здоров'я собаки їй необхідний правильно підібраний раціон.

5

МІФ 5: «Шоколад корисний собакам»

Обережно! Шоколад містить теобромін, який у високих дозах може викликати серйозні порушення функції серця, дихання і діяльності нервової системи. Двісті грам чорного шоколаду можуть стати причиною смерті собаки середніх розмірів. Тому потрібно зберігати пильність і попереджати дітей та гостей про те, щоб вони не давали собаці шоколад.