Головна Ваш кіт Кішка Харчування кішки

Кішка

Print
Харчування кішки

Харчування кішки

При виборі раціону для дорослої кішки необхідно враховувати такі фактори: порода, вік, тип утримання кішки (тільки у приміщенні або з доступом на вулицю), стерилізована чи ні, індивідуальні особливості.

Харчування відповідно до віку та активності

              

                Кішки, які мають можливість гуляти на вулиці, повинні отримувати більш калорійний раціон, ніж їхні винятково домашні одноплемінниці. Останнім, навпаки, потрібен менш енергоємний корм, оскільки фізичні навантаження у домашніх кішок менші або відсутні зовсім.

У похилому віці харчування повинно компенсувати кішці уповільнення метаболізму, погіршення нюху та здатності розрізняти смак, а також труднощі, що виникають при розгризанні корму.

 

Харчування відповідно до породи

                У кішок різних порід є свій унікальний стиль і шарм. Одні вражають своєю розкішною шерстю, інші - витонченою комплекцією або темпераментом. Вони такі різні, чи то перська кішка з розкішною шерстю та особливою будовою мордочки, потужна мускулиста красуня-британка чи гладкошкірий витончений сфінкс... Особливості кожної породи визначають і специфічні вимоги до харчування, навіть якщо кішки живуть виключно у приміщенні.

                Завдяки знанням про особливі потреби окремих порід кішок, а також тісному та активному співробітництву Royal Canin із заводчиками науково-дослідний центр Royal Canin розробив гаму дієтологічних рішень для кішок таких порід, як британська короткошерста, мейн кун, сіамська, перськаі сфінкс.

Стерилізовані кішки

Стерилізація кішок широко розповсюджена в усьому світі. За статистичними даними ¾ кішок стерилізовані. Але потрібно враховувати, що стерилізація (кастрація) кішок обох статей викликає деякі метаболічні зміни: енергетичні потреби організму скорочуються на 20-30%; на 50% знижується фізична активність, тоді як вживання корму, навпаки, збільшується у середньому на 20-30% вже через 48 годин після операції, оскільки видалення з організму статевих гормонів безпосередньо впливає на регуляцію відчуття ситості.

У результаті вага кота/кішки, які мають вільний необмежений доступ до корму, зростає у середньому в 3,4 рази. Зайва вага збільшує ризик розвитку цукрового діабету, шкірних та серцево-судинних захворювань, проблем із суглобами. Зайва вага - основний чинник, що сприяє розвитку сечокам'яної хвороби. Саме тому для стерилізованих кішок потрібно використовувати спеціальні корми, які не тільки забезпечують профілактику сечокам'яної хвороби і підтримання оптимальної ваги тварини, але й здатні регулювати апетит і відчуття ситості кішок, схильних до випрошування їжі.