Головна Ваш кіт Кішка Міфи та реальність про годування котів

Кішка

Print
Міфи та реальність про годування котів

Часто власники котів запитують «А чи правильно я годую свого улюбленця?» У нашій добірці найпоширеніші міфи і факти про годування котів.

1

МІФ 1: «Я буду давати своєму улюбленцю ласощі: вони приносять йому задоволення»

Ласощі приносять задоволення Вам. Коти сприймають смак не так, як люди. Всупереч поширеній помилці, їх чутливість до солодкого смаку не буває вродженою. Крім того, солодощі і залишки з нашого столу не роблять раціон тварини збалансованим. Якщо тварина отримує їх часто, це може призвести до розладів травлення, до появи надмірної ваги або, що ще гірше, до розвитку діабету

2

МІФ 2: «Це хороший корм, там багато м'яса так написано на етикетці»

   Вибираючи в магазині корм для свого кота, Ви зазвичай вивчаєте інформацію на упаковці - правильно робите: вона дійсно говорить про корм багато що, особливо якщо знати, в чому справжній сенс деяких позначень. Законодавство наказує виробнику кормів вказувати інгредієнти в порядку зменшення їх масової частки в продукті до теплової обробки. Таким чином, деякі субстанції з високим вмістом води можуть виявитися на чолі списку, створюючи оманливе враження про те, що вони дійсно є основними складовими корму. Після теплової обробки вода, якої в м'ясі 70-75%, випаровується, і залишається всього лише 4-5% білків.

МІФ 3: «Моєму коту необхідно пити молоко»

   Кошеня дійсно харчується молоком, але дорослі коти не потребують його! Швидше навпаки. Кошеня смокче молоко своєї матері, але з віком він поступово втрачає здатність перетравлювати лактозу - молочний цукор. Споживання молока після відлучення від матері є не потрібним, і не природнім для нього. До того ж коров'яче молоко суттєво відрізняється від котячого. Воно не підходить для кошенят і може спровокувати розлади травлення аж до діареї.

4

МІФ 4: «Сухі корми шкідливі для котів, через них бувають камені в сечовивідних шляхах»

  Сухі корми не сприяють утворенню каменів. Деякі корми високого класу, навпаки, створені спеціально для профілактики сечокам'яної хвороби у котів. Камені являють собою скупчення кристалів мінеральних солей, які утворюються при порушеннях обміну речовин і іноді закупорюють сечовивідні шляхи. Зазвичай вони утворюються при підвищеному вмісті в сечі деяких мінеральних речовин. Якість корму має велике значення. Отримуючи високо засвоюваний і концентрований корм, тварина втрачає з фекаліями мінімум води, що дозволяє збільшити об'єм сечі. Формули високоякісних кормів розроблені так, щоб знижувати ризик утворення каменів у котів. Такого профілактичного ефекту неможливо досягти, використовуючи корми домашнього приготування.

5

МІФ 5: «Для котів ожиріння не так небезпечно, як для собак»

  І для собак, і для котів, які страждають ожирінням, зростає ризик багатьох захворювань. Зокрема, надмірна вага підвищує навантаження на суглоби, що може призвести до болю, сприяти розвитку діабету і супутніх йому проблем. Страждають через ожиріння також кровоносні судини, печінка і нирки. Щоб повернути нормальну вагу, тварині необхідна дієта. Крім того, собаці слід заборонити вільний доступ до корму і збільшити кількість фізичних вправ. Тоді до неї повернеться колишня рухливість. Для котів вільний доступ до корму краще зберегти, але не перевищувати рекомендоване виробником дозування.

P.S. Хочете перевірити вгодованість своєї кішки? Використовуйте анімацію на нашому сайті