Період росту та харчування

Print
Розвиток кошеняти

Етапи розвитку кошеняти

  1. Період активного росту
  2. Доросла кішка
  3. Зріла кішка

Період активного росту

1growth_large

Від народження до 4-х місяців. Це період інтенсивного росту та розвитку кошеняти. Кошенята народжуються повністю сліпими і глухими, але з чудовим нюхом та дотиком, що дозволяють їм орієнтуватися у просторі. У перші дні й тижні свого життя основну частину часу кошеня проводить уві сні (95% часу) та за споживанням їжі. Через 10-14 днів після народження кошенята починають бачити й чути. Перші 4 тижні кошеня молоко харчується лише материнським молоком (або його замінником), а в подальшому воно здатне гризти і перетравлювати твердішу їжу. Однак період повного відлучення від матері триває у середньому до 8-10 тижневого віку та має бути максимально комфортним для кошеняти, травна система якого у цьому віці дуже чутлива і постійно зазнає змін: поступово знижується здатність перетравлювати лактозу (молочний цукор) та з’являється новий фермент, амілаза, для перетравлення крохмалю.

                З 4 місяців до року-півтора (залежно від породи) кошеня росте вже повільніше. В цей період відбувається подальший розвиток мускулатури і формування скелету, статеве дозрівання, зміна зубів на постійні. До року вага кошеняти збільшується в 40-50 разів порівняно з його вагою при народженні!

picture_5

Доросла кішка

Зовнішність, характер і поведінка дорослої кішки залежать від її породи та способу життя. У середньому одну третину життя доросла кішка проводить уві сні, ще одну – у грі, а третю присвячує харчуванню, гігієні та догляду за собою.

                Середня тривалість життя кішки варіюється від 5 до 15-20 років і залежить від способу та якості її життя – довше за все живуть стерилізовані домашні кішки, які при якісному харчуванні можуть дожити до рекордного віку – аж до 30 років!

picture_4 (2)

Зріла кішка

Старіння – неминучий природний етап у житті кожної кішки, що має свої особливості, як і етап росту та дорослішання. У кішок ознаки старіння проявляються досить повільно, що дозволяє їм протягом тривалого часу не змінювати спосіб життя.

                Перші ознаки зрілості, практично непомітні зовні, з’являються у віці близько 7 років. Клітини організму вже не так швидко оновлюються, як у молодості – у кожної кішки цей процес проходить індивідуально. Кішка менше рухається і більше спить, у неї  з’являються перші сиві волосинки, шерсть стає жорсткішою на дотик.

                Після 12 років ознаки старіння проявляються інтенсивніше. На відміну від молодих кішок, які можуть мати тенденцію до набору ваги, кішки старше 12 років зазвичай мають недостатню вагу. Це обумовлено зниженням м’язової маси: організм старіючої кішки засвоює поживні речовини не так добре, як раніше. До того ж через притуплення нюху та смакових відчуттів у кішки понижується апетит. Очевидним також є зниження рухової активності кішки, у якої з віком стають більш чутливими суглоби. Шерсть може стати ламкою і тонкою, а значить, кішка може стати більш уразливою до холоду й вологи. Також ви можете помітити проблеми з когнітивною функцією та зміни у поведінці кішки через старіння клітин мозку. Кішка може нявкати серед ночі або втрачати орієнтацію у просторі, може стати занадто ласкавою або навпаки, більш відстороненою.

Відео

Первые шаги котенка

Никакой опыт не может заменить этих нескольких потрясающих месяцев, в течение которых котенок превращается в будущую взрослую кошку. Это превращение должно происходить в совершенно спокойной обстановке, с соблюдением основных правил, касающихся выбора породы и приема котенка дома, заботы о нем и обеспечения питания. Все это будет способствовать его хорошему самочувствию и здоровью.

All videos :

  • facebook
  • youtube